Tabela informacyjna, izolacja akustyczna, a może gadżet reklamowy – niezwykłe wykorzystanie płyt z korka

Tabela informacyjna, izolacja akustyczna, a może gadżet reklamowy – niezwykłe wykorzystanie płyt z korka

Z kory dębu korkowego zdobywany jest korek, jaki ma niezwykle ciekawe cechy. Nie przepuszcza on wilgoci, jest lekki i giętki, a do tego mało podatny na ogień. Korek jest łatwy w recyklingu, a przemysł korkowy jest rozpatrywany jako nieszkodliwy dla środowiska. Z uwagi na własne okazałe cechy i zastosowanie, sprawdził się w wielu aspektach życia. Korek faktycznie nie starzeje się i nie traci swoich cech. Z korka realizowanych jest od groma artykułów takich jak:
  • korkowe panele
  • korkowe deski
  • korkowa galanteria
  • materiały z korka
  • korkowe tabele
  • płytki z korka
Płyty korkowe to elementy, które głównie układane są w środku budynków jako składnik wykończeniowy, by umożliwić jak najlepsze działanie wszelkim pomieszczeniom. Korek jest świetnym produktem izolacyjnym i akustycznym, co przekłada się na utrzymanie właściwej temperatury, a również obniżenie natężenia hałasu. Płyta korkowa pozwala także na wyrównanie ścian i podłóg, a z racji dużej giętkości korka, tablice wolno później swobodnie obrabiać. Wybór płyt korkowych jest niezwykle zróżnicowany. Różnorakie wielkości i grubości płyt z korka..

Różne typy płyt – odmienne przeznaczenia

Płyty drobnoziarniste są olśniewającym produktem do grawerowania, wykrawania, a również drukowania. Równa nawierzchnia korka i elastyczność, a także niezwykła odporność na kruszenie sprawia, że tablice znajdą doskonałe wykorzystanie do produkcji podkładek technicznych (oklein do sprzęgieł, podkładek do maszyn), gadżetów używanych w reklamie (podkładki reklamowe pod garnuszki, breloczki), czy w specjalności obuwniczej (wkładki, podpiętki). Korek perfekcyjnie łączy się z pianką, papierem czy tekturą. Płyty średnioziarniste doskonale sprawdzą się jako samodzielne tablice informacyjne, wolno je kupić tu https://korexradom.pl/category/tablice-korkowe, do gablot, a także miejsc ogłoszeniowych, do jakich przytkniemy różnego typu obwołania albo informacje. Mogą być wykorzystywane także w oknach i stolarce meblarskiej, a również modelarstwie. Płyty gruboziarniste są znakomitą separacją hałasu i termoizolacją. Wykluczają niepożądane tony i dokuczliwy gwar. Wielka gęstość artykułu przekłada się na trwałość i wytrzymałość przez lata. Płyty korkowe są nadzwyczaj proste w obróbce, nie chłoną wilgoci, są odporne na rozciąganie i mają kolosalny stopień tarcia. Bardzo dobrze przydadzą się do ozdoby (można je malować), wyrobu czynników ozdobniczych i wykończeń.