Reklama

Kredyt i pożyczka bez BIK - informacje

Szukasz informacji i poradników na temat pożyczek pozabankowych, chwilówek, parabanków i kredytów na dowód? Sprawdź portal pozabankowiec.pl na łamach, którego znajdziesz dokładne opisy,ocenę i co najważniejsze rankingi pożyczek pozabankowych (w tym bez BIKu).

Zobacz również

Kredyt na dowód niedostępny dla studentów - prawda czy fałsz?

Udzielenie odpowiedzi na pytania kluczowe artykułu, rozpoczniemy od listy kilku innych pytań: Czy student potrzebuje pieniędzy na studia? Czy studenci mogą być jednocześnie studentami i biznesmenami? Czy student w okresie studiów może kupić mieszkanie na kredyt? Czy studenci mogą jeszcze studiować i już mieć poważne problemy ze strefą finansową swojego życia?

To żadna tajemnica, pieniądze na studia są bardzo potrzebne. Jednakże coraz częściej słyszymy o tym, że studenci otrzymują pieniądze z Uczelni ( np. studenci kierunków zamawianych), a przeznaczają je na cele pozanaukowe, czy to zachowanie możemy nazwać uczciwym? Oczywiście, że nie ma nic złego w tym, że stypendia przeznaczane są na zakwaterowanie ( dotyczy studentów pozamiejscowych), jednakże prawie codzienne imprezy w klubach nocnych? Ta grupa studentów zdecydowanie nie myśli o tym aby wziąć kredyt na dowód, gdyż głęboko jest przekonana o tym, że pieniądze się im należą bezzwrotnie, na dowolny cel, za sam fakt posiadania indeksu...

Następna grupa czyli grupa pracujących studentów, a uściślając grupa studiujących osób sama tworząca – sama sobie miejsce pracy. Czyli student, który w okresie studiów otwiera własną działalność gospodarczą. Tak student doskonale wie, czym jest kredyt na dowód i bardzo chętnie z niego korzysta. Nie ma najmniejszych problemów z jego dostępnością, gdyż banki ufają młodym przedsiębiorcom – wierzą w ich projekty, inicjatywę biznesową. Całkowicie wystarczy, jeśli student zdecyduje się na linię kredytową, dostępną dla każdego przedsiębiorcy – niezależnie od stażu na rynku własnego biznesu oraz wieku – i będzie ją regulował systematycznie. Po tej „pierwszej akcji” student przedsiębiorca – bank, będzie mógł korzystać z kredytów gotówkowych, a jedyna procedura kredytowa, jaka na niego czeka. To okazanie własnego dowodu osobistego.

Kredyt mieszkaniowy dla studenta? Czy to dobry pomysł? To zależy od wielu czynników. Przede wszystkim student musi mieć stały dochód – nie stypendium, nie pomoc od rodziców, ale własną pensję. To nie będzie proste, gdyż większość studentów, większość czasu poświęca na studiowanie. Nie ma więc możliwości podjęcia pracy, a może brakuje im kreatywności lub dobrej organizacji czasu? Jak się okazuje zdecydowana większość studentów nie jest jeszcze zainteresowana tak poważnym kredytem. Chcą pieniądze od banku, ale najbardziej interesuje ich, kredyt na dowód czyli kredyt na znacznie mniejszą kwotę i bez weryfikacji dochodu. To, że studenci chcą pożyczyć małe kwoty świadczy o ich odpowiedzialności finansowej ( kto z Nas ryzykowałby poważnym kredytem nie mając w 100% pewnej sytuacji na rynku pracy?), ale to, że nie chcą „przyznać się na papierze” ile zarabiają i czy w ogóle posiadają dochód, jest bardzo niepokojące.

Ostatnie nasze pytanie dotyczyło tego, czy student może być poważnie obciążony kredytami i pożyczkami? Niestety odpowiedź na to pytanie jest pozytywna. Studenci bardzo chętnie sięgają „po małe pieniądze”, jeśli nie chce dać im bank, to zwracają się w kierunku pozabankowych firm pożyczkowych, tutaj nie jest wymagana weryfikacja dochodu, a to pierwszy krok do bardzo poważnych tarapatów…w studenckim portfelu. My nie mamy wątpliwości, pożyczka na dowód nie jest jednoznaczna z finansowymi problemami studentów. To oni sami podejmują ryzykowne zachowanie – nie zastanawiają się nawet przez moment, w jaki sposób spłacą zaciągniętą pożyczkę.

Na samym końcu udzielamy odpowiedzi na główne pytanie naszego artykułu. Owszem kredyt na dowód jest dostępny dla studentów. Z tej opcji kredytowej mogą skorzystać Ci, którzy zdecydowali się na otworzenie własnej działalności gospodarczej ( to mit, że działalność musimy utrzymać przynajmniej przez rok, aby „banki zaczęły z nami rozmawiać, jak z klientem) lub podjęcie stałej pracy. Stała praca oznacza także pracę na pół etatu i pracę w oparciu o umowę cywilno – prawną, czyli praca na umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Dla banku najważniejsza jest nasza ciągłość zawodowa, nie sposób rozliczenia z urzędem skarbowym.

Więcej na temat kredytów na dowód znajdziesz w artykułach:

© Kredyt na dowód. Stworzona dzięki: MercuryWeb | Polityka plików cookies