Reklama

Kredyt i pożyczka bez BIK - informacje

Szukasz informacji i poradników na temat pożyczek pozabankowych, chwilówek, parabanków i kredytów na dowód? Sprawdź portal pozabankowiec.pl na łamach, którego znajdziesz dokładne opisy,ocenę i co najważniejsze rankingi pożyczek pozabankowych (w tym bez BIKu).

Zobacz również

Kredyt oddłużeniowy czyli bezpieczny kredyt na kredyt

W dzisiejszych czasach na każdym kroku banki kuszą nas różnego rodzaju promocyjnymi kredytami, a w sklepach ciągle jesteśmy zachęcani do zakupów na raty. W związku z tym coraz więcej osób wpada w spiralę kredytową, zaciągając coraz to nowe zobowiązania w różnych instytucjach finansowych. Po jakimś czasie okazuje się, że mamy na głowie już tak dużo pożyczek, że nie nadążamy z regularnymi spłatami rat. Często zdarza się wtedy, że banki rozpoczynają egzekucje komornicze oraz wpisują dane dłużników do Biura Informacji Kredytowej, a wtedy otrzymanie kolejnego kredytu od banku jest już najczęściej niemożliwe.
Jeśli także znaleźliśmy się w takiej sytuacji lub widzimy, że nasze zadłużenie powiększa się z dnia na dzień, powinniśmy zastanowić się nad wzięciem kredytu oddłużeniowego, który nazywany jest także konsolidacyjnym. Różni się on od wszystkich pozostałych tym, że jest on przeznaczony tylko i wyłącznie na spłatę poprzednich zobowiązań. Zazwyczaj jest to długoterminowy kredyt z równymi i niskimi ratami specjalnie przystosowanymi do naszych możliwości. W zależności od wielkości zadłużenia może być on gotówkowy lub hipoteczny. Ten pierwszy udzielany jest tym osobom, których długi nie są wysokie, jednak trzeba się liczyć z większymi kosztami jego obsługi. Z kolei hipoteczny kredyt oddłużeniowy udzielany jest pod zastaw nieruchomości, dlatego też możemy nim pokryć większe zobowiązania.
Tak jak zostało wcześniej powiedziane, kredyt oddłużeniowy jest przeznaczony na spłatę innych kredytów: gotówkowych, samochodowych, hipotecznych, kart kredytowych czy nawet zaległych rachunków. Takie refinansowanie oferują zarówno banki, jak i inne instytucje finansowe; możemy w nich wybierać pomiędzy konsolidacją w różnych walutach: dolarach, frankach szwajcarskich, euro czy złotówkach. Żeby otrzymać taki kredyt, potrzebne jest posiadanie stałego i udokumentowanego źródła dochodu oraz, w przypadku hipotecznych kredytów konsolidacyjnych, dokumentów poświadczających posiadanie nieruchomości, którą chcemy zastawić. Ważne jest późniejsze regularne spłacanie takiego kredytu, ponieważ może to skutkować zajęciem naszej nieruchomości przez komornika i brakiem możliwości wzięcia w przyszłości innych pożyczek, dlatego też jest to oferta tylko dla terminowych i solidnych klientów. Jeśli zatem nadal jesteśmy zainteresowani skonsolidowaniem naszych rat i ostatecznym wyjściem z zadłużenia, to kredyt oddłużeniowy będzie idealnym rozwiązaniem naszych finansowych problemów.

© Kredyt na dowód. Stworzona dzięki: MercuryWeb | Polityka plików cookies